Általános orvosi diplomámat 1990-ben szereztem a törökországi Selcuk Egyetemen, Konya városban. Ezt követően kötelező általános orvosi, családorvosi éveimet és katonai szolgálatomat is Törökországban töltöttem. Mikor ezen kötelezettségeimnek eleget tettem, Magyarországra jöttem szemész szakorvosi képzésre. Nagyon gyakorlott oktatók és munkatársak között tölthettem rezidensi éveimet a SOTE I. Szemészeti Klinikán, Budapesten. Közel hat hónap alatt megtanultam magyarul annak érdekében, hogy a páciensekkel is tudjak kommunikálni. A szakvizsgámat 2000-ben tettem le.
Ezt követően több évig folytattam a munkát a I. Szemészeti Klinikán, ahol további szakágakat sajátítottam el, illetve immár szemész szakorvosként kezeltem a betegeket. A klinikán a szemhéjbetegségek és azok plasztikai operációjának specialistája lettem. 2004-től dolgoztam a Budai Irgalmasrendi Kórházban szemész szakorvosként járóbeteg ellátásban, egy 20 ágyas osztályon.
Később az egészségügyi rendszer átalakítását követően a kórházban rendeltem, és egynapos sebészeti rendszerben több helyen végeztem szürke hályog és szemhéjplasztikai műtéteket. 2013 tavaszán családommal szülővárosomba költöztem vissza, így Izmirben, Törökországban kezdtem dolgozni. Egy csak szemészeti betegségekkel fogalakozó klinikán járóbetegeket láttam el, illetve magas számban végeztem szürke hályog és szemhéjplasztikai műtéteket. Nagy számban jöttek hozzám gyermek páciensek is, akiket egyrészt járóbetegként láttam el, másrészt kisebb műtéteket végeztem rajtuk.
Tagja vagyok a Magyar Szemorvos Társaságnak. Tagságomat fenntartottam külföldi munkavégzésem idején is, folyamatosan elvégeztem a magyarországi kötelező továbbképzéseket is. 2021 novemberében kezdtem el újra Magyarországon dolgozni.
Hiszem, hogy külföldön, más természeti körülmények között élő betegekkel való találkozás segített abban, hogy minél többféle betegséggel találkozzam, azok hatékony kezelését megismerjem. Fontosnak tartom az orvoslásban, hogy a szakorvosok együtt tudják megtalálni a végső megoldást. Sok esetben egy szemészhez érkező beteg végül a fül-, orr- gégész vagy egy neurológus értő kezébe kerül, ha orvosa megfelelő helyre irányítja.
Változtass a keresési feltételeken.
Sorry, unable to load the Maps API.